Jdi na obsah Jdi na menu
 


PRO ŠKOLY A ŠKOLKY

dudy-horepnik-i.jpg

1. "Kozlík Pepík se představuje"

Představuji dětem dudy  po jednotlivých částech, ke každému dílu nástroje se váže písnička nebo si zahrajeme hru. Děti se tak nenásilně dozví, z čeho jsou dudy vyrobeny, co je to dmychák a mohou si pohladit kozlíka Pepíka a jeho jemný kožíšek :-) Program není vázán na konkrétní roční období, můžeme si tak hrát a zpívat kdykoli v průběhu školního roku.

1. "Dudácké jaro"

Provedeme děti nejznámějšími jarními zvyky, jako je čištění studánek,velikonoční  obyčeje, čarování o Filipojakubské noci, hledání pokladů, apod. Zahrajeme si i nějaké jarní hry a zmíním i méně známé zvyklosti, které ale pomalu bohužel mizí z našeho povědomí....

3. "U ohníčku"

Pásmo lidových zvyků, písní, říkanek  a činností, vážících se k podzimu. Tradice a činnosti vesnických dětí v minulosti, jak tehdy trávily čas: budeme na pastvě, uděláme si (studený:-) ohníček, opečeme brambory...Jediné, co je třeba, aby si každé dítko ten den do školky či školy doneslo dva kamínky, velikostí tak akorát do ruky.Věřím, že si společně užijeme trochu té podzimní atmosféry...

4. "Dudácké putování za  dávnými pověstmi  - Dračky a přástky

Když se dny krátí, je nejlepší čas pro vyprávění dávných příběhů. Nebývalo tomu jinak ani za časů našich předků, kteří si tak krátili chvíle u přástek nebo draní peří. Příběhy to bývaly trochu strašidelné, ale jistě zaručeně pravdivé :-)

Jsem přesvědčena, že v dnešní rychlé době 3D a elektroniky má prosté vyprávění dávných příběhů dětem co nabídnout....

VŠECHNA PÁSMA TRVAJÍ ASI 45 MINUT A JSOU VHODNÁ I PRO MLADŠÍ ŠKOLNÍ DĚTI (6-9 LET).BUDEME ZPÍVAT, TANČIT I POBÍHAT, PROTO RADĚJI SEDÍME NA ZEMI, ŽIDLIČKY BY NÁM PŘEKÁŽELY :-)

Pro bližší informace mě můžete kontaktovat: 777 155 954 nebo emailem: valentyna.krizova@seznam.cz

Vždy se Vám a dětem budu snažit vyjít vstříc. Hezký den!